“במחול, מה מחול, עד ששנינו ניפול”

27.07.2011

שלום לכולכם!

לכבוד זה שיצאתי לחופשה הגדולה ממערכת החינוך נרשמתי לסדנאת תנועה בתל אביב”לזוז מן החושים”. את הסדנא העבירו יחד הכוריאוגרפית איריס ארז והמטפלת בשיטת bmc מיכל שחק.

הגעתי לביכורי העתים בתל אביב בארבע אחר הצהריים בלי לדעת יותר מדי מה מחכה לי. גם לאחר שיחת היכרות עם מיכל, איריס ושאר המשתתפים לא ידעתי מה בדיוק הולך לקרות והכל היה בגדר הפתעה.

היתיי רעב נורא ומיכל בדיוק הביאה איתה צלחת שטוחה עם צימוקים לבנים ושחורים, קיוויתי שהיא תכבד אותנו וזה בדיוק מה שהיא עשתה. כל אחד הוזמן לקחת צימוק ואז לאכול אותו לאט לאט תוך כדי הקשבה להנחיות של מיכל. זה הרגיש לי כמו שלועסים מסטיק ומתים לבלוע אותו כבר. לאט לאט, מתוך הזכרון של הצימוק בפה ובגוף, כל אחד התחיל לזוז בחופשיות. אחרי הפעילות הזו היתה עוד פעילות של הקשבה לגוף , שם כבר נשברתי וחשבתי לא להמשיך. איריס אמרה שלא חייבים לעשות הכל בסדנא הזו ולעשות רק שמרגיש לך נכון. הרגשתי כמו הילד המופרע של הכיתה שלא רוצה לעשות מה שכולם עושים. חשבתי קצת והחלטתי להמשיך רק בדברים שמרגישים לי טוב וגם לקחת הפסקה כשאני מרגיש שזה יותר מדי.

בסוף הסדנא מצאתי את עצמי צועד לאט לאט במרפסת של ביכורי העתים עם כיסוי עיניים כששתי מלוות מוליכות אותי בזהירות ואפילו נהניתי למרות שכל השבוע דאגתי איך זה יהיה.

אני מצרף רשימה קצרה של דברים שממש אהבתי ובטח יישארו אצלי עוד הרבה זמן

מכון הכושר הוסטיבולרי בו אימנו את המערכת שנמצאת באוזן ואחראית על שיווי המשקל

לרקוד סיפור של מישהו מחברי הקבוצה

לקבל מסג’ עם חפצים שונים שבחרתי – לא להאמין כמה שהתחושה של שקית רשת או כדור גומי על העור נעימה כל כך

ועוד כמה דימויים של מיכל

מוח צף בתוך נוזל סיכה

אף חרטום

אוזניים כנפיים

הטבור כמו פה במרכז הבטן

ואיך אפשר בלי מוסיקה

ונפתח עם”מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?” של אריק איינשטיין ושלום חנוך, שימו לב לרקדנית, הזמרת ג’וזי כץ, שהתנועות שלה ממש הולכות עם המוסיקה ובכל פעם שיש ברייק במוסיקה והנגנים עוצרים גם היא עוצרת בפריז

נמשיך עם”התפוחים” שבמוצ”ש האחרון ראיתי אותם בהופעה ב”ביט” בחיפה ומצאתי את עצמי מתנועע בשמחה גדולה לצלילי הפ’אנק המטורף שלהם , סיבוב ההופעות שלהם נמשך ברגעים אלה ממש ושווה לתפוס אותם לפני שהם נוסעים להופיע בספרד ובאנגליה

שימו את הקליפ ותתחילו לרקוד!

ולסיום שוב שלום בשיר בואי לרקוד, שחיברו יחד יעקב רוטבליט, מאיר אריאל, דורי בן זאב וחנוך עצמו ויש בו את סולו הפסנתר הכי שווה במוסיקה הישראלית של אלונה טוראל.